2013

Mezinárodní výstava psů DUOCACIB Brno 2.-3.2.2013

Sobota 2.2.2013

Judge: Skrzyński Alexsander (PL)
GULIVER PETROVICKÝ VÍTR – V2, Excellent 2
Posudek: Výstavní kondice, typický představitel, hlava, chrup, oko v poradku, zadni nohy v poradku, barva v poradku:D

Neděle 3.2.2013

Judge: Nieminen Kirsi (FIN)

GULIVER PETROVICKÝ VÍTR – VD2

Další výstava a tentokrát mezinárodní, tak sme se s Gulíšem zabalili, Guliverek nasedl do kufru a hurá směr Brno. Sobota byla příjemná i v rámci počasí. Přijeli jsme na místo, potkali spoustu kamarádů, psích i lidských. A začíná se posuzovat. Tentokrát jsme nebyli ve své kůži, nejen, že kolem kruhu chodila nějaká hárající fenečka, takže Guliš dělal srnku, ale celkově atmosféra byla poměrně napjatá. I přes to dostal Guliverek výbornou a pan rozhodčí byl milý.

Ovšem tentokrát nemůžu být tak pozitivní. S výsledkem neděle nesouhlasíme a do jisté míry si myslím, že to bylo nefér, už kvůli opravdu velmi napjaté atmosféře, kterou pocítili nejspíš všichni a to nejen majitelé dalmatinů, ale i psi sami.

Opravdu jsme byli moc unavení a Guliverkovi se už nezamlouvalo běhat po kruhu. Ale VD to už je na mě moc. Ale je to pouze názor a takových ještě bude. Ale… Nicméně pískací hračka do hruhu opravdu nepatří, stejně tak i zákeřné praktiky šlapání po nohách atd… Osobně si myslím, že je to hodně podúrovňové a pokud někomu přijde v pořádku škemrat o tituly a lepší hodnocení, tak ten člověk má asi nejaký problém.

Máme velmi smíšené pocity především kvůli hodně bojovné atmosféře, nicméně gratulujeme všem zúčastněným, a to k jakémukoli výsledku, protože je přece nejdůležitější zůčastnit se a užít si to:)

Doufáme, že se zase potkáme s kamarády a snad v lepším duchu si užijeme přístí výstavu. Janula a Guliverek

Veškeré fotky najdete na:

http://jennyfoto.rajce.idnes.cz/DUOCACIB_BRNO%2C_nedele_3.2.2013/

http://jennyfoto.rajce.idnes.cz/DUOCACIB_BRNO%2C_sobota_2.2.2013/

DSC_0079

DSC_0402

Speciální výstava DK ČR, 27.4.2013, Mladá Boleslav

Speciální výstava DK ČR, 27.4.2013, Mladá Boleslav
Judge: Aase Jakobsen (NOR)

GULIVER PETROVICKÝ VÍTR
Třída otevřená
ocenění: Výborný

Special exhibition DK Czech Republic, April 27, 2013, Mladá Boleslav
Judge: Aase Jakobsen (NOR)

GULIVER PETROVICKÝ VÍTR
open Class
awards: Excellent

A vzhůru na další výstavu, tentokrát na Speciálku dalmatinů do Mladé Boleslavi. Sbalili jsme si s Guliverkem kufřík a hurá na cestu. Cesta byla opravdu dlouhá, přece jen Čechy mame trošku z ruky. Až na nekonečnou únavu, kterou dospáváme ještě dnes, proběhla cesta tam i zpátky v naprostém pořádku. Přijeli jsme na výstavu, zabrali si místo u kruhu a hurá pozdravit naše psí i lidské kámoše. Guliverek byl samou radostí k neudržení, tolik dalmatinských kamošů a ještě k tomu na jednom místě? Paráda. V 10 hod. začala výstava, byla nám představena paní rozhodčí a hurá do předvádění. První nastoupili dorostenci, mlaďoši, mezitřída a naše otevřená. S Guliverkem jsme ani nebyli nervózní, díky semináři vystavování, kterým jsme prošli týden před výstavou. Teď už jen předvést, co jsme se naučili. Guliverek krásne běhal, a ten postoj, musím říct, že díky semináři opravdu krásně stojí a i já normálně stojím:D Paní rozhodčí Guliverka prohmatala, mrkla na tesáky, jestli je máme opravdu všechny a šli jsme zase běhat. Guliverek získal krásné 5 místo s VÝBORNOU. Konkurence 9 psů, byla opravdu veliká a mít výbornou, no jsme nadšeni. Moc moc jsme hrdí na Guliverka, je to moc šikovný chlapeček. A jestě pár slov k výstavě, tak pohodovou výstavu jsem nezažila uz hodně dlouho, taková pohoda a uvolněná atmosféra, můžu jen řící děkuji za příjemný den všem.

http://jennyfoto.rajce.idnes.cz/Specialni_vystava_DK_CR%2C_27.4.2013%2C_M

DSC_0477

Agility

Během posledních pár týdnů navštěvujeme s Guliverkem cvičák ve Zlechově, kde se učíme agility dovedností. Guliverkovi to moc jde a má spoustu psích kamarádů. Jsme rádi, že můžeme navštěvovat takové tréninky a tešíme se na další.

DSC_0147

Krajská výstava psů Zlín, 1.6.2013

Krajská výstava psů Zlín
1.6.2013, Zlín
Dalmatin, rozhodčí: Josef Němec (CZ)

GULIVER PETROVICKÝ VÍTR

Třída otevřená

Ocenění: Výborný 1, Vítěz Třídy, Krajský Vítěz, 1. BIG FCI VI.

Na výstavu ve Zlíně jsme se dlouho těšili, hlavně proto, že jsme to tentokrát neměli nikam daleko, takže jsme se v klidu vyspali, zabalili a hurá směr Zlín. Cesta trvala cca 25 minut. Guliverek, už zvyklý na cesty v autě vše sledoval. Dorazili jsme na místo, prošli přejímkou psů a teď jsme museli počkat na posuzování v kruzích. Před námi bylo několik psů různých ras, od bíglů až po dogy, takže měl Guliverek spoustu času na psí kámoše. Hned jsme šli hledat tetu Markétu s jezevčíkama a po cestě jsme potkali kamarádku maďarskou ohařku. To Vám byla taková paráda, hlavně teda ty kámošky. Přišli jsme za tetou Markétou a ta zrovna nastupovala s Eduardem a poté s Elizabeth do kruhu. Jak tak sedíme a chodíme kontrolovat náš kruh, chodí kolem Guliverka stále více dětí a i dospělích, že dalmatina dlouho neviděli, a že se jim hrozně líbí. Jedna holčička nás šla dokonce vyprovodit k posouzení a pak i čekala na výsledek:) Tak tedy jdeme, vbíháme do kruhu, kde už na nás čeká pan rozhodčí Josef Němec, důkladně Gulíše sleduje nejdříve v běhu, pak postoji, následně se mrkne na tesáky, a celého ho prohmatá. A HURÁÁÁÁ Guliverek získává Výbornou, vítěze třídy a krajského vítěze. Jsme nadšení oba dva, pan rozhodčí nám ještě uděluje pochvalu za souhru. Máme ohromnou radost a teď čekáme na soutěže o nejlepší psy daných FCI skupin. Během posuzování dalších psů, jsme si zašli na malý oběd a pak zpátky do haly. To sucho v hale bylo příjemné v rámci chladného a deštivého počasí. FCI V. posouzena a jdeme na řadu, do kruhu s námi nastupují 2x Rhodéský Ridgeback, 2x Bígl, Švýcarský honič a Dalmatin Guliver. Po rozběhu a postoji, pan Němec vybírá psy do užšího výběru a postupují: oba ridgebackové, bígl a dalmatin. Po dalším rozběhu už je určeno třetí i druhé místo a Hurááááá Guliver je BIG 1 FCI VI. Dostáváme plaketu, granule a Guliverek obrovskou pochvalu. Tak a teď ješte boj o BIS psa tedy nejlepšího psa výstavy. Do této soutěže nastupují nejlepší psi všech FCI skupin. A BIS psem se stává fena Australského ovčáka a dostává zlatou kost. I tak jsme si celý den užili, i když v rychlosti.
DSC_0255

Intercanis Brno

Mezinárodní výstava psů – Intercanis
Brno, 29.6.2013
Dalmatin, rozhodčí: Skok Damir (CRO)

GULIVER PETROVICKÝ VÍTR

Třída otevřená

Ocenění: Výborný 1, CAC, Res.CACIB

Další výstava, tentokrát obrovská Intercanis v Brně, vyjíždíme s časovým předstihem, protože spolu s Intercanis ještě bylo Interfelicis, Propet, výstava dobytka a koníku atd. Dorazili jsme do Brna, prošli přejímkou, našli si místo kousek od kruhu a čekáme. Zachvilku se k nám přidává Zuzka s Akčou a už to začíná. Před náma je 29 psů, dalmatini se všichni dostavili v čas a bez problémů.

A začínáme, dalmatiny začíná mlaďoch Woody a po něm už jde třída otevřená. Nastupujeme s Guliverkem, a ještě s dalšími 2ma pejsky. Guliverkovi se pan rozhodčí moc líbil, a jakmile na něj mrknul, rozhodl se Guliš, že pana rozhodčího pomazlí. Dokonce se pan rozhodčí nechal pomazlit a měl radost. V posudku nám píše: výborný temperament a povaha, to asi mluví za vše:)

Proběhneme si každý kolečko, pan rozhodčí se samozřejmě mrkne na tesáky a kuličky:D a ješte jedno kolečko a HURAAAAAA Guliverek dostává V1,CAC, máme velkou radost, i když panička je trošku zmatená, ale to se časem vsechno spraví:D Nastupujeme ještě o CACIBA a k našemu velkému překvapení dostáváme res.CACIB a máme obrovskou radost (nadále to kazí panička se svým zmatením:D) takže čekáme u kruhu až nastoupí Akča, a huraaa Akira získává CAJC. Tak a teď už nám nebrání nic v tom, abychom mohli jet v klidu domů. Tedy ještě nesmíme zapomenout, že Guliverek za odměnu dostal 2 pískací hračky, plameňáka a bažanta. Bažanta si hrdě nesl až k autu bez upuštění:D Byla to moc příjemná výstava s kamarády. Těšíme se na další Guliver + páníčci.
DSC_0889

DSC_0890

 

Léto

Pro všechny naše kamarády a příznivce, kteří sledují naše stránky.
Je léto, vysoké teploty lámou rekordy, a co my? S Guliverkem se plně věnujeme letním sportům, jako je čvachtání ve vodě, běhání při kole, prohánění zajíců a srnek po polích a lesích. Samozřejmostí je, že ve volných chvilkách, když má panička volno, jezdíme na výlety a za psíma kámošema. Prostě léto jak má být. A kde se zase potkáme? Možná někde na výletě, výstavy máme v plánu jen sem tam, ale i tak. Snad se brzo uvidíme. Mezi tím užívejte léta.

DSC_0074

DSC_0889

DSC_0595

DSC_0903

DSC_0957

 

Česká národní výstava psů všech plemen

Česká národní výstava psů všech plemen

Mladá Boleslav, 24.8.2013

Dalmatin, rozhodčí: MVDr. Gabriela Ridarčíková (SK)

GULIVER PETROVICKÝ VÍTR

Třída otevřená

Ocenění: VD 4

 

Včerejší výstava byla pro nás moc náročná. Nejen, že jsme vstávali o půl 4 ráno, abychom včas dorazili na výstavu, ale také kvůli tomu, že nám na sídlišti začaly hárat fenky a Guliver nebyl úplně ve své kůži. Přijeli jsme na místo kolem půl 9 a už i poměrně hodně unavení a otrávení, ale i tak jsme se snažili ze sebe dostat to nejlepší a Guliverek se fakt snažil. V kruhu si zaběhal, postoj zvládnul taky, a i tesáky pěkně ukázal. Posudek dostal Guliver celkem dobrý s ohodnocením VD 4.

Co nás ale hodně mrzí je opět chování některých zúčastněných návštěvníků a i vystavovatelů. Veřejné napadání a psychické nátlaky formou ústních nadávek a podobného arogantního chovaní nejsou vůbec na místě. Pokud někdo chce rozhodit konkurenci a pořád napadat, ať se dá třeba na box, tam to může ze sebe dostat, ale na výstavách psů? Kde to žijeme?

A tímto to samozřejmě nekončí, pokračuje to vulgárním vyjádřením na fb a officiálních stránkách a podobné. Přijde mi to už jako nějaká mentální porucha myšlení, když si člověk potřebuje zvedat sebevědomí tímto způsobem.

Chtěla bych ukočit toto povídání nějak pozitivně, bohužel nemám slov, protože je mi jasné, že po zvěřejnění tohoto článku budu pomluvená do morku kostí a to i s Guliverkem, také pak zablokovaná u milionu lidí na fb. Je mi to jedno.

Přijeli jsme si výstavu užít a až na ty kecy kolem i užili, potkali jsme spoustu našich přátel, Guliverek domů odjížděl spokojeně s hračkou, která nepřežila cestu:D Takže už jen mějte se a smějte se a nejlépe ignorujte takové agresory, jaké potkáváme my.

 

DSC_0853

 

Slunce, léto, pes

Před nějakou dobou jsme se opět zúčastnili fotosoutěže v časopise Pes přítel člověka. Poslali jsme fotku, jak si Guliver užívá léto se svým saluki kámošem Almasem. Dnes po koupení časopisu jsme zjistili, že jsme opět mezi výherci. Huráááá

DSC_0078

22. Moravskoslezská národní výstava psů, Brno, 7.9.2013

22. Moravskoslezská národní výstava psů

Brno, 7.9.2013

Dalmatin, rozhodčí: Ahrens Hana (A)

GULIVER PETROVICKÝ VÍTR

Třída otevřená

Ocenění: VD 2

Dnešní výstava probíhala v klidu a pohodě, ráno jsme se naložili do auta a vyrazili směr Brno. Cesta byla pohodová a rychle utíkala. Dorazili jsme na místo a zjistili jsme, že kruh máme venku. V tomto nádherném počasí to bylo velice příjemné, narozdíl od vydýchané haly. Tento týden už se Guliver opět dostává do své formy, i když stále máme hárající fenky pod okny. Už vypadá líp a dokonce začal pořádně jíst. Ale i tak, ještě máme pořád co dohánět. Výstavu jsme si celkem užili i díky tomu, že jsme tam měli Zuzku s Míšou a Akirou. Potkali jsme spoustu nových přátel. Co se týká hodnocení, není to úplně podle našich představ, ale to nás neodradí. Navíc je pro nás nejdůležitější, že se má Guliver dobře.

 Tak se zatím mějte a ahoj na další výstavě. Guliver a panička

DSC_0280

DSC_0903

V. Memoriál Ing. Jana Findejse, Blansko, 14.9.2013

V. Memoriál Ing. Jana Findejse

Blansko, 14.9.2013

Dalmatin, rozhodčí: Lászlo Erdós (HU)

GULIVER PETROVICKÝ VÍTR
Třída otevřená
Ocenění: Výborný 2, Res. CAC (přechází v plný CAC)

Díky všem hodným lidem v našem okolí jsme opět mohli vyrazit na výstavu a tentokrát na čistě dalmatinskou v Blansku. S Guliverem jsme se naložili do auto a i přes velmi vytrvalý déšť vyrazili na cestu. Cesta uběhla rychle a po hodině a půl jsme dorazili na místo. Guliver si šel zkontrolovat svoje holky, a pak kámoše. Po přijetí všech dalmatinů, začínáme. Přihlášeno bylo kolem 53 pejsků. Po třídě štěňat, mladých a mezitřídě nastupuje s Guliverem v otevřené třídě dalších 5 pejsků. Kruh byl trošičku menší na tolik psů a po dešti to celkem dost klouzalo, ale i přes mokro a zimu se Guliver snažil. Ukázal tesáky a pěkně běhal. Po dlouhém rozhodování pana rozhodčího dostává Guliver V 2, Res.CAC s krásným posudkem. Máme obrovskou radost, protože nám Res.CAC přechází v plný CAC.Až na déšť a zimu, probíhala výstava celkem v klidu. Sice Guliver byl uražený, že nebylo možné koupit hračku za odměnu, ale aspoň jsme se potkali s kamarády.

 Tak na další výstavě pá Guliver a panička

DSC_0509

DSC_0763

 

Jak si žijeme aneb podzim na Moravě

běhl měsíc od výstavy v Blansku, a jak se máme?

Užíváme si krásný podzim s kamarády a jejich páníčky. Pořádáme s paničkou psí foto akce a já Vám mám tolik nových kamarádů. Holky gordon setr, ty jsou velice fajn. Pak naši páni chrti a nový kamarád australáček. Nejen, že se připravujeme na lehčí podzimní, výstavní maratonek, ale i chodíme do lesa kontrolovat srnky a zajíce. S paničkou taky chodíme poctivě běhat, aby jsme oba měli dobrou fyzičku.

A co jinak nového? Já Guliver se neustále válím v peřinách, panička jezdí studovat, ale i tak má na mě více času. Fenečky odháraly a tak sem i přibral a jsou tady na mě všichni náležitě hrdí. To máte vidět, jakou radost tady ti moji lidští páníci mají, když sním plnou misku:D Hračky mám roztahané po celém bytě, abych měl o všem přehled a odmítám jakékoliv uklízení hraček. Ale stejně nejvíc mám rád ty naše psí procházky, ty jsou prostě NEJ. Fotky až úplně na konci.

Bohužel co nás hluboce zasáhlo, byla ztráta naší milované psí kamarádky Assiduitas Liberty Belle, která po náhlé tragické události odešla do psího nebe. Maličká pořádně všechno sleduj a dohlížej na nás, moc nás všechny mrzí, že už s námi nebudeš běhat, ale i tak víme, že s námi budeš navždy. R.I.P Libuško
DSC_0337

DSC_0156

DSC_0306 (2)

DSC_0236

DSC_0022

 

 

XXV. DOUBLE CACIB PRAGUE EXPO DOG – LETŇANY 2.- 3.11.2013

XXV. DOUBLE CACIB PRAGUE EXPO DOG – LETŇANY 2.-3.11.2013

Praha, 2.11.2013
Dalmatin, rozhodčí: Staviarska Viera, Mgr. (SK)
GULIVER PETROVICKÝ VÍTR
Třída otevřená
Ocenění: VD 4

———————————————–

Praha, 3.11.2013
Dalmatin, rozhodčí: Stefanescu Cristian (RO)
GULIVER PETROVICKÝ VÍTR
Třída otevřená
Ocenění: V 3

A další výstava, tentokrát v Praze. Jelikož to máme dál, rozhodli jsme se, že vyrazíme už v pátek večer, abychom předešli dopravním komplikacím. To se nakonec ukázalo jako dobrý tah, protože hned ráno byla ucpaná cesta na Prahu z našeho směru. Sbalili jsme se, Guliver si pobral hračky, skočil do auta a vyrážíme. Cesta proběhla v naprostém pořádku a ubytování bylo skvělé.

Ráno vyrážíme z Radotína směr Letňany, přijíždíme tak tak. Vyzvedli jsme si v kruhu desky a jdeme se s Guliverem proběhnout a jde mu to vážně dobře. Po nějaké chvilce čekání jdeme na řadu překvapivě brzo. A v kruhu jsou s námi další 3 psi. Běh, postoj, ukázat zuby, však to už znáte jak to chodí. A rozhodčí udává známky. A tady se ukazuje naše zklamání Guliver je VD 4. Zjištuji, že se opravdu nic nemění a nezmění, ať z nebe lítájí třeba hromy blesky, kdo chce problém si samozřejmě vždy najde. Ale jdeme dál. Protože je to opravdu jen názor. S páníkem vyrážíme na oběd a cestou nesmíme zapomenout chlapečkovi na odměnu ve formě pískací hračky. A jak se mu líbila. Sice trošku zklamaní, ale nic si z toho neděláme a jelikož je deštivé počasí, tak vyrážíme odpočívat na ubytování. Ale v tom okamžiku páník vymýšlí malý výlet. A tak projíždíme Radotín směr Karlštejn. Procházka na hrad byla krásná, a Guliš si to užil, stejně jako my. Po procházce návrat na ubytování a večeře. Po večeři o Guliverkovi prakticky už nevíme, rozhodl se jít pořádně prospat na další den.

V neděli ráno opět vyjíždíme na výstavu. Prakticky se opakuje stejné kolečko jako v sobotu. Před námi je na 35 psů, očekáváme dlouhé čekání, ale pan rozhodčí je dost přísný a rychlý. Nastupujeme do kruhu a tentokrát je nás tam 5. A po běhu, postoji atd. pan rozhodčí rozhoduje o hodnocení. A hurá jsme výborní 3. Máme velkou radost, krásný a cenný posudek. Odbíháme tedy z kruhu a Guliver dostává za odměnu opět hračky, a to je prostě to nejlepší. Rozloučili jsme se s kamarády, hlavně s Lídou a Crossbym a vyrazili balit a směr Morava.

Z celého víkendu mám takové rozporuplné pocity, mimo výstavy jsme si užili krásný výletový víkend. Ale co se výstav týká, jsem zklamaná a asi to už ani jinak nebude. Po delší úvaze se asi na výstavách neukážeme, je to smutné, že to tak je, ale nemá smysl ze sebe nechat dělat trouby kvůli fanatismu jiných. Jo někteří si poví, poražená a ustupuje z boje, ale ne. Proč bychom měli bojovat, když víme, že to už ani tak není o psech jako o lidech. Stačí vidět trošku do zákulisí a vědět jak to je.

                                               Takže mějte se a hlavně se smějte:) Panička a Guliver

DSC_0069

DSC_0903

DSC_0424