2014

Zimní radovánky

Po měsíční odmlce se zase hlásíme. Je zima i když to tak teda moc nevypadá. Sníh padá spíš velmi vzácně. S Guliverem si užíváme i tak toto počasí, jezdíme na kole, chodíme na procházky s kamarády, i malé procvičení poslušnosti poctivě trénujeme.

Guliver lehce přibral i nabírá pomalu, ale jistě svaly. Poslední dobou se nám tady kolem domu nějak moc prohánějí zajíci a kluci mají za kým běhat. Takový přirozený coursing, i když tady tyto zajíce teda nikdy nedoženou, ale páni chrti se snaží.

Co máme v plánu? Pro následující 3 měsíce plánujeme navštívit 3 výstavy, jako první z nich bude Duocacib Brno, jedeme spíše na procvičení, nějak se nám i nadále nelíbí výstavní morálka. Tato velice špatná atmosféra se bohužel táhne výstavu za výstavou, ale už se snad blýská na lepší časy a nepravedlnost bude potrestána. A další výstavy jsou prozatím v jednání, tak uvidíme. Každopádně se moc tešíme na naše psí kamarády, které většinou potkáváme jen na výstavách.

Já Guliver se mám velice dobře, lítám si po poli a lesích s Almasem a Amikem, když se zadaří sem tam dorazí i nějaká ta psí holka. A to je Vám príma. Rozhodně mě už nebaví si oblékat nějaké oblečky na zimu, když je vidím prchám, ale nedá se jěště nic dělat, pořád je celkem zima, kdyby aspoň byl shíh. Jinak si mě doma pěkně vykrmujou a taky chodím víc běhat, to mám rád, takové běháníčko. Je pravda, že je větší sranda běhat s klukama než s paničkou na kole, ale pssst 😀

Na všechny naše výstavní kamarády se moc těšíme v Brně a na všechny ostatní se těšíme při další hromadné procházce.

DSC_0094

DSC_0164

DSC_0871

 

DUO CACIB BRNO, 22.2.2014

DUO CACIB BRNO, 22.2.2014

Dalmatin rozhodčí: Ahrens Hana (A)

GULIVER PETROVICKÝ VÍTR

Třída otvřená

Ocenění: VD 4

Den se se dnem sešel a my vyjeli na další výstavu, tentokrát první v novém roce. V sobotu ráno jsme vyrazili směr Brno. Vše se odehrávalo stejně jako vždy, prošli jsme přejímkou, našli si místo u kruhu a už jen čekali, než přijdeme na řadu. Celé posuzování trvalo opravdu hodně dlouho, bylo to velmi únavné. Čekání jsme si zkracovali běháním po venku s kamarády. Brno je pro nás výhodné i z toho důvodu, že potkáme i naše běhací kamarády. Potkali jsme Hanku s Arčim, Markét s Fousem a Grace, Lídu s Crossbym, Nikol s klukama a Honzu s Tondou. Měli jsme velkou radost, že jsme potkali tooolik kamarádů.

Na řadu k posouzení do kruhu nastupujeme kolem 12 hodiny, už jsme plně otrávení a unavení. V kruhu jsou další 3 psi. Guliver se předvedl celkem dobře, i když pořád máme co pilovat, ale o tom to je. A v kruhu to je taky jako obvykle, běh, postoj, ukázat zubiska a běh. Guliver dostává VD 4, ale to nás vůbec nepřekvapuje, nějak nám hodnocení bylo jasné už dopředu. Ano byli jsme rozmrzelí, ale ta únava byla opravdu už velká.

Ani nevím, co bych tak shrnula, výstavy jsou pořád dokola o tom samém, jednou to dopadne dobře, podruhé nijak slavně. Vždy to je o názoru, i když teď už si nemyslím, že to jen o názoru, ale hraje tam roli více faktorů (a to se dokazuje výstavu za výstavou). K tomu všemu, nelíbí se nám to stejně jako většině ostatních, ale jen tak se odradit nenecháme.

Co dodat závěrem? No jen krátce, výstava byla únavná a moc nás to nebavilo, ale nevadí, přístě to bude třeba lepší. Guliver si domů odvezl další hračku a je teď velice spokojený pes. A to je pro nás to nejdůležitější.

 

Panička a Guliver
DSC_0796

DSC_0807


IHA GRAZ, 8.3.2014

Österreichischer Kynologenverband

IHA GRAZ 8.3.2014

Dalmatin rozhodčí: Mag. Maissen-Jarisch Heliane (A)

GULIVER PETROVICKÝ VÍTR

Třída otevřená

Ocenění: V1 CACA, Res. CACIB

A vzhůru na další výstvu. Vloni na podzim paničce přišla pozvánka do Rakouska na psí výstavu. Panička se dlouho rozhodovala, ale nakonec se s páníkem dohodli, že si uděláme takový malý výlet.

A nastal den D, v pátek 7.3. jsme se sbalili, já Guliver jsem měl dokonce svůj vlastní kufřík a vydali jsme se do Grazu. Cesta byla celkem dlouhá, ale mně to vůbec nevadilo. Celou cestu jsem totiž prospal.

Po 4 hodinách jsme dorazili do hotelu Central Court v Grazu, pár minut jízdy od výstaviště. Ubytovali jsme se bez problémů a po malé večeři a procházce (na procházce jsme potkali pár dalších pejsků, kteří bydleli také v tom samém hotelu a hned jsme se skamarádili a pokecali si spolu) po okolí jsme šli spát.

Ráno jsme se nasnídali, sbalili se a vyrazili na výstaviště. V tu chvíli jsme ještě netušili jaká překvapení nás v ten den čekají.

Hned při vstupu nám důkladně prohlédli doklady a potkali jsme naši kamarádku Helenku s Angelou. Prošli jsme přejímkou, našli kruh, kde se budou posuzovat dalmatini a našli si místo na sezení. Panička šla vyzvednout číslo a pak jsme se jestě na zkoušku proběhli v kruhu.

A už vše začíná, kolem kruhu se scházejí všichni, kteří budou soutěžit. A hned tady jsme překvapení, protože je zde velice příjemná atmosféra. Dalmatináři se s námi zdraví aniž by jsme je všechny znali a celkově je nálada parádní.

Nastupujeme do kruhu lehce nervózní, přece jenom je to naše první zahraniční výstava. S námi jde krásný pes s chovatelské stanice Dalmino, ze které pochází i světový vítěz roku 2013. To je pro nás velkou ctí. Začínáme jako vždy rozběhem a první na posouzení nastupuje Dalmino. Musím říci, že byl předveden skvěle. Paní rozhodčí posuzuje velmi důkladně a poměrně dlouho. Po posouzení Dalmina, který hned dostává modrou stužku, která značí, že je výborný nastupujeme S Guliverkem. Postoj Guliver zvládá výborně, paní rozhodčí důkladně prohlíží všechny zuby, a dává si velmi záležet na celkovém rázu psa v postoji i v pohybu a má velmi příjemný přístup ke psům, při čemž hodnotí také povahu psa. Ještě jednou se proběhnout a paní rozhodčí se zadívá, a dává pokyn k dalším 4 kolečkům běhu. A dostáváme také výbornou. A teď to přichází. Znovu jsme vyzváni k běhu a poté do postoje a huráááááááá Guliver dostává svého prvního CACA v Rakousku.

Po třídě otevřené nastupují šampioni a my čekáme, protože ještě jednou nastoupíme do kruhu o CACIB. Nastupujeme celkem 3 psi, po běhu na kterém si paní rozhodčí zakládá a postoji rozhoduje a CACIBA dostává pes ze třídy šampionů. K nám se přidává ještě jeden pes a běžíme o Res. CACIB a tady dámy a pánové se stalo něco pro nás nečekaného. Guliver získává titul Res.CACIB na IHA Graz.

Guliverek dostal velkou pochvalu, za velmi přátelskou povahu, excelentní pohyb včetně správného úhlení předních i zadních končetin a výborný postoj. A nyní se stává kandidátem šampiona krásy Rakouska.

Na tuto výstavu budeme dlouho vzpomínat, ta atmosféra, která se u nás zažije jen velmi zřídka, perfektní organizace a ochota všech lidí kolem.

Tím skončilo náše sobotní výstavní dopoledne a my se vydáváme směr domů. A jelikož celá cesta byla pojata jako výlet, tak jsme se zajeli podívat k jezeru a do muzea skulptur. Byl to krásný víkend plný příjemných i nových setkání a hlavně plný krásného slunečného počasí. Guliver si domů dovezl hračku za 8 euro, ale evidentně chutnala stejně jako hračky od nás, protože přežila jen krátkou chvíli:D

                                                                          Mějte se krásně Guliver a páníci

 

DSC_0031

DSC_0343

 

Jaro v plném proudu

Jaro v plném proudu, sluníčko svítí, ptáci si zpívají a my si užíváme každé volné chvilky venku. Potkáváme stále nové a nové kamarády. Máme se prostě skvěle.

A co máme v plánu? Nějaká ta výstava tam bude a pak taky focení do kalendáře 2015 nás čeká. Více novinek až bude něco aktuálního zase.

                                                                               Mějte se krásně Guliver a panička

DSC_0031

DSC_0648

DSC_0666

DSC_0778

DSC_0796

Prague Expo Dog, 3.5.2014

Prague Expo Dog, 3.5.2014

Dalmatin rozhodčí: Czegledi Attila (H)

GULIVER PETROVICKÝ VÍTR

Třída otevřená

Ocenění: Výborný 3

A máme tady další výstavu, tektokrát pro nás opět z ruky, ale tak udělali jsme si výlet. I když jsou výstavy pořád ten samý stereotyp, s Gulíšem moc rádi výletujeme a jelikož jde o přehlídku krásy, je přece jasné, že našeho frajera nemůžeme nechat doma:) Už v pátek jsme vyjeli směr Votice a ubytovali jsme se v úžasném penzionku U modré kočky. Perfektní ubytování a moc příjemné vedení. Po příjezdu jsme si skočili ještě na pivo a hurá spát. Guliver usnul prakticky okamžitě. Ráno vyjíždíme směr Praha, je to od Votic jen kousek, takže jsme v klidu vstali a vyrazili. Co se dělo na výstavě je už všem asi jasné, protože to je pořád a pořád dokola. Takže v rychlosti: přejímka psů, vystopovaní kruhu a místa k sezení, atd. A tady zase děs, tolik málo místa kolem kruhů, všichni jak sardinky a pak taky to nekonečné čekání než přideme na řadu. Nevadí i to jsme zvládli, ale ta únava byla opravdu veliká a pak už člověk ani pes nezvládá být příjemný. No nic po 12 hodině nastupujeme do kruhu, a zase běh, postoj, zubiska. Nevím co bych k tomu tak ještě psala, je to opravdu pořád dokola. Guliverek se snažil a i přes veškerou únavu byl velmi statečný. Guliver dostal výbornou a byl 3tí máme radost, i když je to s takovou hořkou příchutí. Nebudu se už k této výstavě dále vyjadřovat, potkali jsme naše kamarády, poznali jsme nové kamarády a o tom to je. A samozřejmě nesmím zapomenout na to, že jako tradičně si Guliverek odvezl domů parádní hračku:D.

Celkově, když si to vezmeme, tak letos jsme začali jezdit na výstavy i do zahraničí, a pokud budeme mít čas a prostředky, určite budeme jezdit i dál. Protože vztahy na výstavách a přehnané ambice především v česku jsou už k nevydržení. Mě to přijde jako už nějaká forma psychické poruchy, blokování titulů jiných psů jakýmkoliv způsobem (ano jsou to domněnky, ale když to už každý vidí a vidí to už i naprostý lajk, který s daným plemenem nemá ani nic společného),neustálé nekonkrétní útoky a podobné, a to se viditelně děje snad jen tady, tak kde to jsme?

Každá bublina jednou splaskne a i ten, který chce být neustále viděn jednoho krásného dne upadne do zapomnění, pokud se ještě před tím nezblázní. A může se snažit všemožně třeba i o pomluvy, což dělá každý zblázněný začátečník, ale my se tomu všichni jen hodně smějeme:D:D:D:D Jezdíme proto, že nás to baví a to nikdo nezmění. Nezbývá mi nic jiného než našim kamarádům popřát pevné nervy a dobrý žaludek. Doufám, že se brzo uvidíme na další výstavě a snad v lepších podmínkách. 

                                                                        Mějte se krásně panička bdící, Guliver spící.

DSC_0379

DSC_0576

DSC_0551

30. Krajská výstava psů Zlín, 31.5.2014

30. Krajská výstava psů Zlín, 31.5.2014

Dalmatin rozhodčí: Frnčová Lenka

GULIVER PETROVICKÝ VÍTR

Třída otevřená: Výborný 1, Vítěz Třídy

Tak tedy po roce jsme vyrazili opět na krajskou výstavu do Zlína, přece jen to máme opravdu kousíček cca 30 minut jízdy autem. Tentokrát jsme měli parádní doprovod a to Markétu s Fousem + 2 jezevčíci Eda a Ela a kraťandu Grace. Ráno jsme se všichni nalodili do auta a vyrazili směr Zlín.

Přijeli jsme do Zlína a vyrazili do haly, tady nás ale trošku zaskočil nepořádek, po zemi rozházené plastové kelímky (nejspíš se hrál v areálu před výstavou hokej). Ale to by nám nevadilo, ale i vevnitř byl chaos, když jsme našli naše kruhy zjistili jsme, že nás vlastně přemístili jinam a k jiné rozhodčí. Po celém tomto chaosu už jen čekáme.

Čekání bylo nekonečné a hodně únavné, ale i tak jsme nakonec nastoupili do kruhu třídy otevřené 2 psi. Předvádíme se jako obvykle, pohyb, postoj zubiska, však už to znáte. Paní rozhodčí nám uděluje Výbornou 1, Vítez Třídy a dává krásný posudek. Pak ještě nastupujeme o Krajského vítěze, ale toho získává pes ze třídy vítězů. Letos se nás sešlo opravdu hodně a to 11 dalmatinů, narozdíl od loňského a předloňského ročníku, kde se sešel vždy jeden jediný zástupce.

Celou výstavu jsme si užili ve výborné náladě, jeli jsme především proto, abychom se setkali s kamarády, které máme v okolí. O nějakou výstavu nám celkově moc nešlo, pořád se to opakuje a i když jsme tentokrát domů nedovezli žádnou medaili, tak jsme si přivezli moc krásných zážitků a fotek. Potkali jsme především naše dalmatiní kamarádky Pegi a Kesi s paničkou Evou a její rodinou, a to Vám byla taková pohoda. Přála bych si, i když je to přání asi nesplnitelné, aby na výstavách panovala taková super nálada jako dnes u nás ve Zlíně.

Děkuji především Markétě a Fousovi, za transport tam i zpět, a pohlídání Guliverka. Děkuji také Evči a její rodině, že jsme si mohli užít tak krásnou výstavu s úžasnou atmosférou. A také jako vždy i tentokrát si Guliverek domů dovezl novou hračku:)

                                                               Dobrou noc a krásné sny Guliver a panička

DSC_0431

DSC_0434

DSC_0796

Tulln 27.9.2014

Bendessieger Austellung mit Vergabe des CACIB der FCI
TULLN 27.9.2014

Rozhodčí dalmatin: Leenen Theo (B)

Třída otevřená: GULIVER PETROVICKÝ VÍTR

Ocenění: Výboný 1, CACA, res. CACIB (přechazí v plný CACIB!!)

Po kratší odmlce jsme se opět vydali na výstavu. Tentokrát do Tullnu. Máme to kousek, tak jsme se sbalili a vyrazili. Ráno bylo upršené nikomu z nás se nechtělo vstávat, ale přece jen jsme se vydali na cestu.

Po příjezdu na opravdu přeplněné parkoviště u výstaviště se hned potkáváme s našimi pány chrťáky Almasem a Amanym. Kluci se přivítali a vyrážíme hledat naši halu a kruh. Hned při příchodu ke kruhu nás opět překvapuje příjemné chování všech přítomných dalmatinářů. Je to moc fajn mít pohodovou náladu, nové kamarády kolem sebe a užít si výstavu tak jak by to mělo být: V klidu a v pohodě.

Přicházíme na řadu a pro nás překvapením je opravdu důkladné posuzování, nejdříve běh, postoj a potom si pan rozhodčí velice důkladně a přísně prohlížel a měřil délku uší, ocasu, zuby, barvu oka a pohyb. A hurááá Guliver ve své třídě získává V 1 CACA a postupujeme o CACIBA. A tady to přichází o CACIBA nastupuje ještě jeden pejsek z čech Doník. Doník získává CACIBA a Guliverek res. CACIBA, ale jelikož Doník už je interšampion titul přechází na Guliverka.

Máme velkou radost nejen z úspěchu, který je příjemný a kor u rozhodčího, který známkou VD nešetřil, ale především z té krásné a příjemné atmosféry. Potkali jsme naše přátele, výstavu si užili, co víc si přát?

Cestou zpět k autu se ještě zastavujeme na výstavu koček, králíků a konící nesmí chybět. Na Guliverka se dokonce přišlo podívat i zvědavé hříbátko:) Postupujeme dál, hledáme dokonalé hračky pro Guliverka jako odměnu a zastavujeme se u bazénu. A tady pozor, dobrovolně vybraní pejsci skáčou za potapěči pro balónek, byla to opravdu zábava, sledovat je jak se za každou cenu snaží dostat ty balónky.

Cestou domů už jsme všichni unavení, ale spokojení, a to především náš Guliverek, který si z výstavy odváží 2 plyšové, pískací hračky.

Výstava byla opravdu super už se těšíme na další:)

                                                                                              Pac a pusu Guliver a páníci

p.s. Hlavně moc děkuju našemu paníkovi, že s námi jezdí a pomáha, taky Markét a Laďce za pomoc a rady:)

DSC_0796

DSC_0846

DSC_0850

DSC_0877

Evropská výstava psů Brno 24.10.2014

Evropská výstava psů Brno 24.10.2014

judge: Manola Poggesi

Guliver Petrovický vítr – open class – VD (Very good)

Po menší odmlce jsme se vydali zase na výstavu. Do Brna jsme se moc těšili, protože jsme se tam měli potkat s kamarády a to i ze zahraničí. Cestovali jsme s našima chrťákama a cesta probíhala obsolutně v pořádku.

Dorazili jsme na místo přivítali se a po chvilce nastupujeme do kruhu. Celkem je nás na posouzení 12. A tak probíhá klasické posuzování, běh, postoj zuby. A Guliverek dostává známku VD (Very good). Nic si z toho neděláme je to jen výstava a tak se pomalu, ale jistě přesouváme k chrtům a čekáme.

Po posouzení chrtů se ještě procházíme po stáncích a samozřejmě jsem pořídíla Guliverkovi hračku za účast.

Výstavu jsme si užili, vyzkoušeli jsme zahraniční rozhodčí a domů odjížděli spokojení:)

P.S. Fotky z Evropy budou koncem týdne.

Panička a Guliver

DSC_0213

DSC_0242

DSC_0796

DSC_0945

Speciální výstava DK ČR, Blansko 25.10.2014

Speciální výstava DK ČR, Blansko 25.10.2014

    Rozhodčí: Jean Pierre Achtergael (B)

    Guliver Petrovický vítr – Třída otevřená – VÝBORNÝ

Druhá výstava za poslední dva dny, únava se na nás projevuje víc a víc, ale i tak jsme měli velký úspěch. Výstava probíhala ve velmi příjemném prostředí a sešlo se nás opravdu hodně. Ve třídě nás bylo 11. Postoupili jsme do nejlepší sedmičky s výbornou. Posudek máme krásný a opravdu mám radost, že i v takové konkurenci jsme se umístili na krásném 6,7 místě. Děkuji všem kamarádům za příjemný den a také jsme moc rádi poznali nové kamarády (především Guliverek moc dalma holek:D). Jsme moc rádi a velice příjemnou atmosféru a to ze všech stran:)

Už asi ani nemám co více napsat, výstavy jsou pořád dokola a psát pokaždé to samé nemá význam. Letos jsme se rozhodli, že už budeme jen a jen odpočívat, takže nás potkáte na výstavě pouze 1x a není v tom žádný jiný důvod, prostě už jen chceme klídek. Co nás čeká a nemine přístí rok o tom zase v nějakém dalším článku.

                                                                                                                                             Pac a pusu Guliver a panička

DSC_0389

DSC_0945

DSC_0984

 

Prague Expo Dog 1.11.2014

Prague Expo Dog 1.11.2014

Dalmatian judge: Sarmont Tamara (BLR)

GULIVER PETROVICKÝ VÍTR

Třída otevřená / Open class (5/5 )
result: Very good 4

A další výstava tentokrát v Praze, a protože to máme hodně z ruky, tak vyrážíme už v pátek večer, cesta byla dlouhá, ale vše proběhlo v pořádku, ubytovali jsme se, pozdravili se s kamarády a šli spát. Ráno vyrážíme na výstaviště, a po zaparkování jdeme hledat náš kruh. Po cestě se zastavujeme u stánku DanyS, paní nám vyráběla krásné pouzdro na PP a očkovák a byla z Guliverka přímo nadšená i s manželem. Jdeme dál a u kruhu potkáváme naše kamarády, i když je to jen týden co jsme se neviděli. Co se týká výstavy probíhá to stějně jako vždy, po nástupu do kruhu následuje pohyb, postoj, ukázání zubů atd. Nastupujeme do kruhu a už je nám jasné jak tohle dopadne. Nastupujeme jako 3 z 5. Kruh byl ideální pro běh a v tom byl asi právě problém. Rozhodčí nám dává VD s tím, že má Guliver špatný a neharmonický pohyb. To jako fakt? Kdyby vytkla cokoliv jiného nejspíš by mě to mrzelo, ale pohyb? to mě rozčílilo. Na to se dá říct jen 100 hlav 100 názorů a prostě to neřešit. Opravdu nás to mrzí, ale jdeme dál.  Guliverek si vybral hračku a jeli jsme zpátky domů.

Včerejší pražská výstava byla pro nás poslední v tomto roce a uvidíme jestli další sezónu někam vyrazíme. Výstavy pro nás byly jen jako zpestření a od jara nám začínají canicross závody a to pro nás znamená více tréninků a určitě tomu dáme přednost před výstavou. 

Mám pro Vás spoustu novinek, se kterými se chci s Vámi podělit, ale vše má svůj čas. A ještě Vám dlužím fotky z našeho podzimního dovádění a krásných víkendů na procházkách.

                                                                        Zatím se mějte krásně Guliver a panička

DSC_0475